Razkritje prikritih...

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Razkritje prikritih...

Objavlja  Teta Zilka on Sre Okt 15, 2008 11:22 pm

Če bi izvedeli oz. imeli 100% dokaz o tem, da je znana osebnost gej ali lezbijka, ali bi to razkrili medijem? Ali bi pri tem razlikovali med znanim politikom, umetnikom, filmsko zvezo, glasbenikom, športnikom itd.?

Teta Zilka

Število prispevkov : 4

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Razkritje prikritih...

Objavlja  barbapapa on Pet Okt 17, 2008 2:24 am

Mah, jaz enkrat mislim tako, drugič drugače. Zlasti imam dilemo pri politikih. Nobene velike dileme nimam s tistimi, ki bi potencialno imeli in izražali homofobna stališča, pa bi jih ujela na kamero v kakšnem parku. Imam pa dilemo z "neškodljivimi škodljivci" tipa srečno poročen oče treh otrok, konservativen, a ne izrecno homofoben, ker se o tem rajši ne izreče. Po eni strani se mi seveda zdi, da nobeden nima pravice razpolagati z osebnimi podatki drugega in je spolna usmerjenost osebna stvar vsakega posameznika, po drugi strani se mi pa zdi, da so vse znane osebe, posebej politiki osebe z močjo in s tem, ko niso razkriti, sodelujejo pri reproduciji mita o tem, da nas je 5, 6. Itak je pa največji problem pri vsej zadevi, da nikoli ne veš, kaj je res: za geje zelo težko pridobim 100% dokaz, če bi ga dobila od Katrine Kresal, bi ga pa zadržala zase. Laughing
barbapapa

Število prispevkov : 17

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Ally on Pet Okt 17, 2008 2:06 pm

Ne, ni šans. V takih primerih se je pa resnično treba postaviti v kožo drugega. Tudi če bi šlo za osebo, katere razkritost bi zelo pozitivno vplivala na lgbt populacijo, se tega ne bi dovolila. Vsak ima pravico do zasebnosti, pa naj bom to jaz, pevec ali pa športnica. Zame tu ni debate.
Ally

Število prispevkov : 21

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  citrus on Pet Okt 17, 2008 3:16 pm

Teta Zilka je napisal/a:Če bi izvedeli oz. imeli 100% dokaz o tem, da je znana osebnost gej ali lezbijka, ali bi to razkrili medijem? Ali bi pri tem razlikovali med znanim politikom, umetnikom, filmsko zvezo, glasbenikom, športnikom itd.?

Kako bi se počutila, če bi tebe kdo razkril nekomu, brez tvoje vednosti oz. dovoljenja?

Za mene tu ni dileme: znana oseba ali le punca iz sosednjega vhoda - to je osebna stvar, ki jo lahko razkrije le oseba sama. (Sicer pa verjetno honorar za tako cvetko ne pokrije mesečnega računa za mobitel. )

Evo, zdaj sem se spomnila še nečesa: recimo facebook. Ali tisti, ki pošiljate razne homo naveze ipd. kaj pomislite, da pa tisti osebi to ni kul, še posebno, če ni javno deklarirana kot lezba?

citrus

Število prispevkov : 70

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Štefka on Pet Okt 17, 2008 11:13 pm

Kot da mediji ne vejo ... Saj sami tudi delajo selekcijo, pa prikrivajo in ščitijo svoje ljubljene. Koliko je gejev med igralci, pa mediji nič ne pišejo o tem, o igralskih strejtkah pa kar naprej nalagajo - ta s svojim partnerjem ipd. Pa so ti igralci dokaj outirani npr. Mislim, a ste kdaj v kakšnem trač časopisu prebrali o kakšnem Pandurjevem tipu (saj ne, da bi sama vedela, s kom on je trenutno, a vseeno)? No, lahko ste pa prebrali o partnerju, možu Pandurjeve sestre. In tako jih je ful. Objavijo ti sliko igralca, zraven stoji še en glumac, pa tip od igralca, oni pa spodaj podpišejo 2 igralca in to je to.

Pri politikih je najbrž drugače, je bolj odločilno - kot za ljudi iz showbiznisa.

Da bi pa človek sodeloval z mediji o trač zadevah, je pa globoko pod mojim nivojem.

Štefka

Število prispevkov : 5

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Eos on Tor Okt 21, 2008 9:22 am

Ally je napisal/a:Ne, ni šans. V takih primerih se je pa resnično treba postaviti v kožo drugega. Tudi če bi šlo za osebo, katere razkritost bi zelo pozitivno vplivala na lgbt populacijo, se tega ne bi dovolila. Vsak ima pravico do zasebnosti, pa naj bom to jaz, pevec ali pa športnica. Zame tu ni debate.

Se podpišem. Kdo je gej in kdo ni, se mene res ne tiče. In niti slučajno nisem tako prevzetna, da bi si domišljala, da imam pravico kogarkoli outirati.
Eos

Število prispevkov : 48
Kraj : Pluton

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  smrketa on Tor Okt 21, 2008 5:54 pm

Pri outiranju kogarkoli sem za absolutno in popolno diskretnost, pa četudi zato kdaj izpadem malo zaostala Wink
Na primer, nekdo reče hm, a ni tale gej, zadnjič sem ga videl v interšparu nakupovat z enim tipom, jaz pa debelo gledam in se delam, da mi ni nič jasno in da to nič ne pomeni.

Pri osebah iz javnega življenja bi ubrala popolnoma isto strategijo, eno so trači na sceni, kjer je malo resnice in zelo veliko wishful thinking, ko se debatira, kdo vse je ali pa bi lahko bil naš, ampak take debate kar se mene tiče nikoli ne presežejo meje scene in meje dvoma, kot take pa so seveda neuporabne za povzemanje Smile .
smrketa

Število prispevkov : 10

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  citrus on Sre Okt 22, 2008 7:13 pm

smrketa je napisal/a:Na primer, nekdo reče hm, a ni tale gej, zadnjič sem ga videl v interšparu nakupovat z enim tipom

Iz istega razloga si folk ne upa izposodit kake res očitne lgbt knjige, češ, če bom vzel to knjigo, bodo vsi (v knjižnici) vedeli; ali pa obisk fglf-ja: Če me tam vidi sodelovka, bo cela služba vedla, da sem lezba ipd.

Like it really matters. alien

citrus

Število prispevkov : 70

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  cartocub on Pon Nov 17, 2008 9:04 pm

Nikakor ne bi mogla razkriti. Kar se mene tiče, gre za privat sfero posameznika in mi na kraj pameti ne pade, da bi s tovrstnimi informacijami "filala" medije.

cartocub

Število prispevkov : 428

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  goblinsly on Tor Dec 09, 2008 3:10 pm

To sodi v privatno življenje in ne vpliva na delo politika oz. ustvarjanje umetnika. Tako da ne.
goblinsly

Število prispevkov : 16
Kraj : Slovenija, Ljubljana, Hrenova 19

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh