Nepozabno potovanje

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down

Nepozabno potovanje

Objavlja  Ally on Čet Okt 23, 2008 1:17 pm

Pozdravljene!

Razpišite se o potovanju oz. izletu, ki ga nikoli ne boste pozabile.
Kaj vam je bilo tam tako zelo všeč? Je bilo to zaradi samega kraja, ljudi, družbe ali česar drugega?
Ko izbirate destinacijo, kateri dejavniki so najbolj pomembni?
Ste bolj za dopuste, kjer poležavate na plaži ali ste raziskovalke?

Papa

Ally

Število prispevkov : 21

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Re: Nepozabno potovanje

Objavlja  mantaray on Sre Okt 29, 2008 12:10 am

Glavni dejevniki za izbiro destinacije samega potovanja in njegove dolžine so definitivno: čas, družba, denar in trenutna motivacija. S tem da se mi zdijo velikokrat sopotniki še najpomembnejši faktor, ker ti lahko zakomplicirani in neprilagodljivi ljudje uničijo doživetje še tako posebne dežele, če se tega res profesionalno lotijo.
Sama sem popotnik po duši, zato se grem po svetu najraje zgubljat s samo okvirno zarisanim načrtom and let's go...

Besede "plan" ne prenašam najbolje, prav tako niti kakšnega omejevanja. Potovanja so kot način življenja in vanje se je treba potopiti and "go with the flow..", tako boš od dežele in njenih prebivalcev največ odnesel, samo prepustit se jim je treba z dušo in telesom ter se vživeti v kulturo, vsakdanjik neke dežele...

Med nepozabna popotovanja pa bi definitivno štela 1-mesečno potepanje po Kitajski, od Beijinga, do meje s Tibetom in kraškega juga države; pa 12-dnevno turo po Egiptu z Agencijo Oskar, ker se z njimi počutiš kakor da bi potoval s kolegi in jih sploh ne občutiš kot agencijo, imeli pa smo tudi najboljšo vodičko in skupino, tako da se je vse zlilo v nepozabno izkušnjo farao .
Sem se pa imela 10 let nazaj noro tudi s potapljači na Hrvaškem, ko ti še niso postavili nobenih omejitev in še niso bili tečni... najeli smo 20m leseno jadnico, pluli med otoki in se potapljali kjerkoli smo si želeli... hrana je bila pa itak fantastična Wink
mantaray

Število prispevkov : 11
Kraj : Še vedno LJ..

Poglej uporabnikov profil http://www.itivi.si

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  wild cherry on Sre Okt 29, 2008 9:14 am

Portugalska lani poleti...prijazni ljudje, lepa dežela, ocean, čudovite plaže, barve, midve... cheering with beer

sicer mi je pa vsako potovanje po svoje nepozabno..rada potujem...
wild cherry

Število prispevkov : 19

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Nendie on Čet Okt 30, 2008 8:47 pm

Nepozabno potovanje zame zagotovo 15 dni Granade v Španiji ... najbolj všeč pri tem mestu mi je zagotovo mešanica arabske in španske kulture, pa tudi, Andaluzijci so enostavno srčkani ljudje, domači, prijazni, vedno na voljo za kakršno koli vprašanje dveh zgubljenih žabark. Wink Hladnost ljudi me je npr. v Barceloni zelo odbila. Obisk Granade je bil "a must" zagotovo zaradi arabske četrti in Alhambre. Alhambra je nekaj najlepšega na svetu, zame pa sploh, ker sem frik na arabsko kulturo in umetnost. Smile
Seveda je družba vedno 75% potovanja, če je slaba, bo tudi potovanje slabo ... k sreči je bila družba fantastična, tudi obiski iz Slovenije zakon, tako da teh problemov nikakor ni bilo. Vedno je bil kdo za žur in vedno se je našel kdo, ki je raje pol večera preživel v Hammamu na sproščujočem namakanju v arabski kopeli. Wink Pri izbiri destinacije me mora definitivno pritegniti sam kraj, sem ljubiteljica muzejev, raznih objektov, malih tlakovanih ulčic in parkov z veliko tekoče vode, ogromnih zgodovinskih stavb (Houses of Parliament v Londonu heart 1 ) ... pač, nekaj kar me pritegne v samem mestu. Tako da ja, nisem za poležavanje na plaži, raje raziščem mesto podolgem in počez. Smile

Nendie

Število prispevkov : 9

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh